Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 250

Semmi más dolgot nem kell tenni csak videókat nézni, véleményezni, és likeolni!!!! 
Nem rossz ügye?! 
Nincs regisztrációs díj és nem kell venned semmit!!!
Számítógépről és okostelefonról is csinálhatod, akár útközben is.
-Ez nem egy bevételmegosztó, vagy HYIP program. Teljesen más koncepció, hogy pénzt keress az interneten.
Első lépésként regisztráció és kvalifikáció van.

-Heti 25$/óra fizet, max.10 óra, vagy max.250$, ezért csak videókat, filmelőzeteseket, TV kisérleti műsorokat kell nézni.

Nincs regisztrációs költség, kezdő csomag és hasonlók!
Csak egy egyszerű regisztráció, ami kb. 5 perc és indulhat a munka! 
Akár fizetéskiegészítésként, vagy munkanélküliség estén, GYES-GYED mellett vagy akár iskola mellett is végezhető!

Ha felkeltette az érdeklődésedet , bővebb informaciót szeretnél vagy valamilyen kérdésed lenne, írj nyugodtan : kardora.thwglobal@gmail.com

Jucus77 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 249

Óriási tévedés azt hinni, hogy a GYES szindróma szülést követően köszönt be! Hiszen a nevében is benne van, GYES, nem GYED. Minimum 3 év otthon,s az igazi veszélyeztetettek azok, aki a 3. évben megszülik második gyermeküket. Mert amikor már nyílna a kapu, hogy visszalépnek a régi mederbe, amikor már elengedhetik a nagy, 2-3 éves elsőszülött ,akkor jön egy picuri baba,és visszalépnek a pólya mellé. A nehéz most ebben az, hogy a nagyobb épp elkezdeni a dackorszakát- jogosan. És akkor összefog ellenünk a világ: dacos nagytestvér, szorosan kötődő apróság,  évekig tartó újabb bezártság a világ körforgásából.

 

A másik tévhit, hogy ez a hormonok műve. Nem, ez nem a hormonok hatása, ez az elszigeteltség, a bezártság,  a  monotonitás hatása, az állandó gyerekproblémák hada, és a férjnek való megfelelés együtt!

Lélekölő!

A gyes-szindrómás nem tudja magát féken tartani. A magány,a csend, az elmélyülés iránti vágya olyan erős, hogy pillanatok alatt dühbe jön, és nem büszke arra, amit ilyenkor mond és tesz. AZ ilyen anyuka örök lelkiismeret furdalással küzd, hogy mit tett saját csemetéjével, és kétségbeesve kapálóznak, hogy visszaszerezze férjét, de a menekülés gyakran felelősséghárítással jár, így a férj több negatívumot él meg párja mellett, mint eddig életében összesen. A szerelem elillan,a harc megkezdődik, az apa elfordul, s az anya még jobban kétségbe esik - ráadásul az egyszer segítsége is hátrébb lép, s így nő az anya magárahagyatottság-érzése!

 

A védőnők kielmelt fontossággal kezelik az ilyen, hosszú ideje otthon lévő anyukákat. A protokoll szerint pszichológushoz kell irányítani az anyát, ha az bántalmazza gyermekét……………...

Hát ez a gyesszindróma!

5 éve itthon vagyok, 2 gyerekkel, lakótelepközepén, szinte geyedül! Én tudom!!!!!!!!!!!!!!!!

És aki egy gyerekkel azt mondja, hyg ez nem létezik, annak kívánom, hogy a második születését követően is ezt állítsa!

 

(Ez a betegség nem jön elő a vidéken, anyai nagymamák mellett éldegélő anyukáknál! Tehát: ne költözz el otthonról, csak ha nagyok a gyerekek! )

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 247

azert nekem nem tunsz GYES-betegnek ennyi elfoglaltsaggal:)

 

az osz-tel masnak is nyomaszto...Reggel majdnem sotetben megyek el es toksotetben jovok haza:((

Előzmény: Törölt nick (246)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 245

ja,igy mar ertem:))

 

de te tudod es megis vagysz harmadikra???

Előzmény: Törölt nick (244)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 243
mar miert vesztened el a harmadik gyerek eselyet?? En 8-9 ev kulonbseggel szultem a harmat,tehat konnyen beszelek,mert egyszerre mindig csak 1 volt igazan kicsi...Es tudtam csak ra koncentralni,amig a nagyok suliban voltak.Mintha lenne harom egykem:)
Előzmény: Törölt nick (242)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 241
ezert kellene cserelni,csak egy hetre...na jo,csak hulyeskedek...
Előzmény: Törölt nick (240)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 239

sokmindenre fel lehet es egy csomo mindenre nem...ki tudja azt elore,hogy az o gyereke majd meg 1 evesen sem alussza at az ejszakat???Mikor a szomszede elso perctol kezdve egy mintagyerek volt......Nekem 3 van...ahany,annyifele...a 2 lanytol kihullott es hullik a hajam,olyan elevenek,a fiam ott maradt,ahova letettem...de ki tudta ezt elore????????

Es folyamatosan valtoznak,mire felkeszulsz,a gyerek uj dolgokat produkal...

 

de megis azt gondolom,hogy vannak alapok,amikkel erdemes azert szamolni...

Előzmény: Törölt nick (237)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 238

Soha nem csinálta, nem tudja, hogy mekkora erőfeszítést igényel"

 

 

miert nem????????Nem azt szeretnem,ha o csinalna ezentul a piprevasalast,de hogy miert nem tudjak,milyen utalatos dolg zsiros edenyeket kapirgalni,azt nem latom be...A porszivora sincs rairva,hogy csak nalam hajlando mukodni :)

 

Es a szennest sem en termelem egyedul,a piszkos edenyekrol nem beszelve...Ha enni lehet belole,elmosni is megy talan..

Előzmény: Törölt nick (235)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 234
termeszetesen nem,pont ezert kerdezem,hogy hogy alltok az ovodai ferohelyekkel....Mert akkor ez azt jelenti,hogy aki nalatok szul,az eleve felkeszulhet arra,hogy 3 even belul nem tud visszamenni dolgozni,ha akar sem,mert nincs bolcsi...
Előzmény: Törölt nick (233)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 232

Tudom,hogy egy gyerek varatlan dolgokat kepes produkalni,valtozhat az elethelyzet,de sok anyuka egyaltalan nincs arra felkeszulve,hogy vege a pentek esti buliknak,hogy a baratok nagyresze elkopik,hogy tenyleg szinte teljesen egyedul marad....Pedig ez benne van a pakliban.....

 

Es hogy alltok az ovodai ferohelyekkel?? Az is olyan nehez???

Előzmény: Törölt nick (230)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 231
Vannak azert olyan cegek,akikkel ezt meg lehet beszelni.....Visszamegy anyuka es meglatja,hogy igy mukodik-e a csalad...Ha nem es a gyerek meg nincs 3 eves,visszamehet GYES-re...A lanyommal ezt kiprobaltam,igaz,annak anyagi okai voltak...Abban az idoben ezt meg tudtam csinalni,sot a ceg ajanlotta,hogy igy jobban jarok,manapsag nem tudom hogy van..
Előzmény: Törölt nick (230)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 229

ezt a reszet meg meg is tudom erteni,egesz mas lehet egy kis faluban,mint egy nagyvarosban...A GYES-re visszamenes csak egy lehetoseg,ha valaki tud elni vele,talan erdemes megprobalni,ha nem,nem..

 

Csak tudod,en azt tapasztalom,hogy nem kizarolag a tenyleg elszigetelt videki anyukak betegsege ez....

Előzmény: Törölt nick (228)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 227
igaz,vegiggondoltam:(
Előzmény: piglet (226)
piglet Creative Commons License 2006.11.30 0 0 226
Gabiii: egy hosszú hétvégére kifizetni egy bébiszittert, hát khmmmm kisebbfajta vagyon.:-)
Előzmény: Gabiiiiii (224)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 225
meg ugye ehhez mar olyan bebiszityo kell,aki meg nalad is jobban imadja a gyerekeidet:)
Előzmény: Gabiiiiii (224)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 224

de mondjuk egy hosszú hétvégére már kevésbé."

 

probaltad???????????:)))Vagy nem tudok valamirol??

 

Bar elismerem,az anyagilag mar nem biztos,hogy megengedheto ...

Előzmény: piglet (220)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 223

ha eleteben eloszor az egyetemen lesz kozossegben,akkor ott fog elkapni minden nyavalyat:))

 

Az jobb????? Vagy tartsam oxigensatorban???

Előzmény: Ammandina (222)
Ammandina Creative Commons License 2006.11.30 0 0 222

Lehet, de nem sok munkahely tolerálja

 

Egy gyerekkel biztosan más, mint kettővel/hárommal/többel. Az anyósom se vállalja el mind a 4 unokáját egyszerre, mert nem bírja (eléggé egykorúak, átlag 3 évesek). Igazából csk bíztatni akartam az anyukákat, hgy merjék másra bízni a gyereküket/*gyerekeiket , ha megtehetik. Erre a saját példámat hoztam, mert mi mást hozhatnék?

 

lelkiismeretfurdalás: néha még a gyerekorvosok is gerjesztik, nem támogatva a bölcsit, mert beteg lesz a gyerek.

Előzmény: Gabiiiiii (219)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 221

Pannus meg nem aludt nelkulunk:) es elmult 4 eves...nem azert,mert nem adnam oda,hanem mert nincs kinek

 

MOndjuk ez nem teljesen igaz,mert tavaly elmentunk az apjaval 3 napra,de o akkor is itthon volt a tesoival a sajat agyaban..

Előzmény: piglet (220)
piglet Creative Commons License 2006.11.30 0 0 220
Ehhez te is kellesz, meg nagyfokú mázli is, már ami a nagyszülőket illeti. Én aztán próbálhatnám nevelni az anyámat, hogy de-de vigyázzon a 3 unokájára, ha ő nem teszi, mert neki az sok, egy max kettő fér bele. És bébiszittert is lehet hívni nappalra, vagy egy estére, de mondjuk egy hosszú hétvégére már kevésbé. És tudod 2 urambocsá 3 gyerek mellett az ember már nem csak 1 estét szeretne, hanem 1-2 napot is. Az pedig, hogy kit mennyire visel meg az otthonlét, mennyire szeret/tud/képes otthon maradni a gyerekével, az totál egyéni. Ráadásul az első gyereknél óhatatlanul többet hibázik az ember, már ami az odaadom vagy nem adom kérdéskört jelenti. Én a legnagyobbat 2 éves kora után hagytam először egyedül éjszakára, addig nem voltam rá képes, a két kisebbet már kicsit korábban, de ők is bőven elmúltak egy évesek. Sokáig teljesen jól bírhatja az ember a bezártságot, anélkül, hogy rosszul érezné magát, aztán egyik napról a másikra már borulhat az egész. Olyan jó lenne, ha mindenki megértené, hogy a gyereknevelésben, otthonlétben kontra munka nincsenek szabályok és kizárólagosan igaz és üdvözítő dolgok. Az élet sokszor totálisan másképpen alakul, mint ahogyan azt elképzeljük. És legfőképpen, ahogy más gyerek nélkül és gyerekkel, úgy nagyon-nagyon más két-három gyerekkel mint eggyel.
Előzmény: Ammandina (216)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 219
esetleg meg lehet probalni visszamenni dolgozni,megnezni,hogy mukodik...Ugy tudom,a GYES-t meg lehet szakitani es vissza lehet menni,ha megsem megy
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 218

na,te amugy is egy koromreszelgetos kismama voltal /vagy/

 

nem kell megfelelni, ez szép és jó, de mondani könnyebb"

 

valoban mondani konnyebb...de tudod,ennyi onismeret,es onzes kell ahhoz,hogy az ember ne zakkanjon meg.Az onzest megintcsak pozitiv ertelemben irom,tehat tudnom kell,nekem ki a jo,vagy merlegelnem kell,hogy osszeszoritom a fogamat es vegigcsinalok 3-4 evet,mert ugy erzem,a gyerekemnek az a legjobb..Es megprobalok a helyzetbol kihozni,amit lehet...De igen,itt jon kepbe a donteskenyszer...Az en dontesem,hogy otthonmaradok,tehat ehhez kell alkalmazkodnom,nincs mas bunbak..

 

De ha allandoan meg akarunk felelni,akkor nagyon felborulnak a sajat ertekrendunk,a sajat szuksegleteink,a sajat vagyaink.....Nem lehet egy eletet ugy leelni,hogy allandoan azt nezzuk,ki mit szol hozza....Erre mondtam,hogy ehhez fel kell noni es ez nehez..

Előzmény: piglet (214)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 217
de a GYES csak egy lehetoseg,nem egy kenyszer....Aki nem akar elni vele,vagy nem tud,annak ne legyen mar muszaj....
Előzmény: Lucilla (215)
Ammandina Creative Commons License 2006.11.30 0 0 216
malena, kicsit felkaptad a vizet. Én nem vagyok tökéletes anya, le is írtam, de ettől függetlenül sem érzem magamat annak. Egész kiskorától "lepasszoltam" a gyereket rokonoknak. 1 éves korától hosszabb időre. Mindenkit arra bíztatok, hogy merje megtenni (ha van kire) A háztartás bajnoka meg páne nem vagyok. De a panaszkodó anyukákat/kismamákat valakinek meg kell hallgatnia, és ugyan a dolgozó, gyerektelen barátnők nem igazán lakalmasak erre. Ha valaki napi 4x telefonál, az már persze terhes, de ennyire felesleges kiakadnod, plána a fejemhez vágni olyanokat, amit sose írtam. (Valsalni nem szokam pl, és meleg vacsora is csak mostanában van het 3x max.) Persze ehhez kell egy férj, aki nem tart háztartási robotnak és a saját bőrén tapasztalta, milyen a gyereknevelés (egy része). Szerncsém van, mert 4 nagyszülő van, mind a 4 lelkes, bírják a strapát, rájuk lehet bízni a gyereket. Ebből kettő ugyan messze van (200 km), betegség,ügyintézés címén nem tudnak átugrani. De hétvégére, nyáron szívesen vállalják a fiamat. De ehhez én is kellek, hogy rájuk merjem bízni, szívesen küldjem hozzájuk. Elég sokszor hallgattam: de hát a gyereknek az anyja mellett vana helye, pér évig kibírod, hogy nem mész sehova, a gyereknek te jeleneted neki a biztonságot, éjszaka biztos félni fog szegény nélküled, távol az otthonától. Vagy a kedvencem: azért nem sír éjszaka a nagyszülőknél, mert beletörődött, hogy nem vagy vele, minek hívjon,ha úgyse mész.
Előzmény: Törölt nick (211)
Lucilla Creative Commons License 2006.11.30 0 0 215
Ez is a megfelelési kényszer miatt van, szvsz. A társadalomban van egy ilyen elvárás, hogy azért van a gyes, hogy otthon maradjanak az anyák sokáig, és ugye a gyerekeket illik sorban megszülni, így kijön az a 3-6 év. Valahol megértem a dolgot, nehéz dolog ilyen volumenű kérdésben döntést hozni és utána annak minden konzekvenciájával szembesülni. Főleg, ha a döntés nem egyértelmű (ha nincs valami nagyon kemény kényszerítő erő, ami leegyszerűsíti a döntést) és marad némi bizonytalankodás. Pedig gyerek mellett muszáj hozzászokni, hogy dönteni kell és utána nem azon rágódni, hogy jó/rossz a döntés, mert különben tényleg meg kell zizzenni.

Én is éreztem némi nyomasztást, amikor 2 év után elmentem dolgozni, inkább a hosszabb távú lehetőségeimet mérlegelve, mint anyagi kényszerből.
Előzmény: Gabiiiiii (213)
piglet Creative Commons License 2006.11.30 0 0 214

Hogy legyen időm shoppingolni és körmöt reszelni:-), a kismamák ezt csinálják, nem tudtad?:-DDDD

Szerintem egyébként mindenkinek magának kell tudnia eldönteni, hogy marad, megy, dolgozik, nem dolgozik és mit csinál.

Én azt gondolom, hogy aki marad, bár menne, az sok esetben megfelelési kényszerből teszi. Tudom, leírtad, hogy de nem kell megfelelni, ez szép és jó, de mondani könnyebb, mint eljutni idáig, hogy ne is akarj megfelelni. A legnehezebb a saját magunk által állított korlátokat átugrani.

 

Olvasok most egy könyvet Bert Hellingertől, és nagyon érdekes gondolatok vannak benne ezekről is, a megfelelésről, a jóról, a nők és férfiak viszonyáról. Ezek jó részével egyet is értek, de azt is látom, hogy a gyakorlatban nehéz ügy.

Előzmény: Gabiiiiii (213)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 213

arra azert valaszolhatna nekem valaki,hogy miert KELL otthonmaradni,ha olyan rossz?? Mert megszol a nagymama,az anyos,vagy a szomszed neni?? Aki itt tart,az erdemli

 

Mert az okos konyvekben ez van leirva?? Vagy miert???????

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.11.30 0 0 212

egyelore mosogatogepnek itt vagyok en,bar tenyleg nagyon vagyom egyre es ki is fogom harcolni:)

Csak van nemi fizikai akadaly,annyira pici a konyha,hogy nem fer el..de mar dolgozom az ugyon,es ugyis kitalalom:))

Előzmény: Lucilla (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.30 0 0 211

megbocsáss, de ha elolvastad az egész hsz-t akkor nem kérdeznél ilyet. leírtam, hogy azelőtt én voltam mindenki pátyolgatója, de amikor az én fejem fölött csapkodtak a hullámok (egyedül nevelem az ikreimet) és önvédelemből igenis nem vettem fel annak az anyukának, aki 4 db nagyszülő és férj mellett egy darab gyerekkel panaszkodott órák hosszat. a szüleim tanúi, hogy többször a két gyerekkel az ölemben tartottam neki hosszas tanácsadást, hogy a kibaszott tébében hova menjen a kibaszott gyes igényélével, mert ő nem akart szakbarbárhoz fordulni, hanem hozzám.  

 

és amit most írsz, az pontosan az a meglehetősen alattomos, a teljesítmény kényszert tovább erősítő folytonos nyomasztás, ami miatt az ember folyamatosan lelkiismeret furdalást érez: mert nincs rend, tisztaság, vasalt ing. ha még azért is lelkiismeretfurdalást kellene éreznem, hogy a saját ép eszem megőrzése érdekében nem én voltam a gyesbeteg kismama ingyen pszichiátere.

 

te biztos tökéletes anya vagy, akinek a tökéletes háztartás és tökéletes gyereknevelés mellett még full lelki tanácsadót tart fenn a kismama társaknak...

 

nem tudom, hány gyereked van, de sztem fogalmad sincs arról, amiről beszélek.

Előzmény: Ammandina (205)
Lucilla Creative Commons License 2006.11.30 0 0 210
Hát igen, a mosogatógép olyan beruházás, ami sokkal olcsóbb, mint egy válás:)
Előzmény: Gabiiiiii (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!